24.07.2017

Скаржник отримав роз’яснення від МЕРТ щодо зняття санкції

Державні регулятори: Інші питання Харківська обл.

Об’єкт скарги: Міністерство економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ)

Суть скарги: Поліграфічна компанія, зареєстрована у Харкові, звернулася до РБО з проханням допомогти отримати письмове роз’яснення від посадовців МЕРТ щодо дій для скасування спеціальної санкції. 

МЕРТ застосувало  до Скаржника санкцію, яка передбачала режим індивідуального ліцензування зовнішньоекономічної діяльності через неможливість отримати заборгованість від британського контрагента. Компанія-боржник не могла повернути борг, адже знаходилася в стані ліквідації. У відповідь на клопотання Скаржника МЕРТ тимчасово призупинило дію санкції. Відповідно до законодавства, санкція стосовно Скаржника могла бути скасована лише після отримання заборгованості, отже через деякий час Скаржнику довелося б повторно звернутися до МЕРТ для її призупинення. 

Вжиті заходи: 12 травня інспектор РБО звернувся до МЕРТ з проханням роз’яснити дії, які має вчинити Скаржник для повного зняття спеціальної санкції. У відповіді МЕРТ зазначило, що для розгляду питання щодо скасування санкції Скаржнику необхідно надати МЕРТ завірені та перекладені державною мовою копії документів, що підтверджують ліквідацію його британського контрагента.

Результат: Скаржник отримав необхідне письмове пояснення від МЕРТ, яке підтверджувало можливість скасування санкції в разі надання Скаржником копій документів, які підтверджували ліквідацію компанії-боржника. Справу було закрито.  

 

Наступний кейс: Києво-Святошинська місцева прокуратура закрила кримінальне провадження проти косметичної компанії