02.08.2017

Києво-Святошинська місцева прокуратура закрила кримінальне провадження проти косметичної компанії

Дії Прокуратури України: бездіяльність Київ

Об’єкт скарги: Макарівський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Київській області (Макарівський відділ поліції), Києво-Святошинська місцева прокуратура Київської області (Києво-Святошинська місцева прокуратура)

Суть скарги: 19 травня 2017 року український підрозділ всесвітньо відомої косметичної компанії звернувся до РБО за допомогою через досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого Макарівським відділом поліції стосовно Скаржника. Орендодавець Скаржника звернувся в поліцію після того, як отримав повідомлення від компанії щодо розірвання договору оренди і звинуватив Скаржника у навмисному пошкодженні орендованого майна. Скаржник кілька разів звертався до Києво-Святошинської місцевої прокуратури з проханням закрити кримінальне провадження, проте безуспішно. 

Вжиті заходи: Під час розслідування скарги адвокат Скаржника надав інспектору РБО Акт повернення орендованих приміщень, в якому Орендодавець засвідчував відсутність будь-яких претензій до Скаржника і до стану повернутих приміщень.    

27 червня інспектор РБО звернувся до Києво-Святошинської місцевої прокуратури з проханням перевірити доцільність досудового розслідування кримінального провадження з урахуванням наданих Скаржником доказів. Інспектор РБО також зустрівся  по справі з керівником Києво-Святошинської місцевої прокуратури.  

Результат: За тиждень після зустрічі інспектора Ради з керівництвом Києво-Святошинської місцевої прокуратури кримінальне провадження було закрито через відсутність складу злочину. 

 

Наступний кейс: ДФС скасувала штраф на суму понад 400 тис. гривень виробнику будівельних матеріалів