13231

04.03.2019

«Сігніфай Україна» відстояв право на податковий кредит

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби України (ДФС) у м. Київ 

Суть скарги: 22 жовтня 2018 року до Ради звернувся світовий виробник світлодіодних ламп ТОВ «Сігніфай Україна» (до 24 січня 2019 року ТОВ «Філіпс Світлові Рішення Україна»). Підприємство не погоджувалося з висновками податкової перевірки, відповідно до яких він мав додатково сплатити понад мільйон гривень.

Під час перевірки діяльності підприємства у вересні 2018 року ДФС знайшла порушення Скаржником податкового законодавства. На думку ДФС, компанія  залучала промоутерів для просування своєї продукції в торговельних мережах без належних підстав, оскільки товар вибув із власності Скаржника. Начебто після того, як товар придбали партнери для розповсюдження в мережі, економічно недоцільно витрачати кошти на його просування. Через це, на переконання податкової, підприємство не мало права відносити такі послуги на витрати, зменшуючи базу оподаткування. 

Скаржник не погоджувався з позицією ДФС. Він наполягав, що є єдиним дистриб’ютором бренду, і будь-які активності з його просування мають безпосередній економічний ефект для компанії і для торговельної марки. Вважаючи, що ДФС не дослідило всі обставини діяльності підприємства та безпідставно зробило висновок про порушення податкового законодавства, Скаржник звернувся до Ради.

Вжиті заходи:  Вивчивши матеріали справи та проаналізувавши положення законодавства, Рада письмово підтримала позицію підприємства. Крім того, інспектор Ради взяв участь у розгляді справи в ГУ ДФС у м. Києві та у ДФС України. Зокрема, він представив судову практику з аналогічними кейсами за участю роздрібних мереж, що свідчила на користь Скаржника. 
 
Результат: ДФС дослухалася до аргументів Ради та скасування висновки перевірки. Це дозволило Скаржнику уникнути безпідставного донарахування на суму понад мільйон гривень. Справу успішно закрито
 

Наступний кейс: Рада переконала Держгеокадастр виконати свій обов’язок