16884

18.08.2023

«Ризиковий» постачальник – податковий кредит покупця вдалось зберегти

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Агрокомпанія з Київщини не погодилась з результатами податкової перевірки та поскаржилась до Ради бізнес-омбудсмена. На думку податківців, компанія нібито завищила суму податкового кредиту у розмірі майже 1 млн грн. Все через «ризикового» постачальника та неможливість підтвердити реальність операцій із постачання насіння соняшника, виходячи із наданих агрокомпанією документів.

Як виявилось, перед цим через  «ризиковість» постачальника податківці вже зупиняли реєстрацію податкових накладних за операціями із постачання насіння соняшника. Однак, постачальник звертався до Комісії центрального рівня при ДПС України та надавав документи на підтвердження реальності постачання. В результаті такого звернення постачальника Комісія у рамках процедур, передбачених Порядком № 1165, відповідні податкові накладні зареєструвала. При цьому, спроба покупця сформувати податковий кредит за такими податковими накладними наштовхнулась на супротив податківців з тих самих підстав.

У листі до ДПС України Рада підтримала позицію агрокомпанії та відзначила необхідність формування єдиного підходу до «ризиковості» постачальника як під час процесу моніторингу податкової накладної у межах процедур, передбачених Порядком № 1165, так і під час перевірки правомірності податкового кредиту у покупця. Окрім того, Рада зауважила на неприпустимості ігнорування під час податкових перевірок фактів підтвердження господарської операції та достатності документів, встановлених у рамках процедур за Порядком № 1165.

Також Рада взяла участь у розгляді матеріалів скарги за участі скаржника та ДПС України. Завдяки вдалій медіації РБО ДПС України погодилась з усіма аргументами та скасувала оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Наступний кейс: Скористались пільгами. Податкова погодилась і скасувала штрафи