21.05.2018

Розслідування підпалу автобусів нарешті зрушило з місця

Національна поліція: бездіяльність Миколаївська обл.

Об’єкт скарги: Національна поліція України

Суть скарги: В березні 2018 року до РБО звернулося підприємство «АВТО-ЕКСПРЕС», що спеціалізується на пасажирських перевезеннях, зі скаргою на бездіяльність Нацполіції. Влітку 2016 року група осіб скоїла напад на охоронця автобусної стоянки в Миколаєві та підпалила автобуси, що належали підприємству. В результаті було пошкоджено 7 транспортних засобів на загальну суму понад 2 млн. грн. 

Одразу після відкриття кримінальної справи Скаржник вказав на осіб, які, на його думку, могли бути замовниками цього злочину. Він також надав відповідні докази мотиву та обставин. Незважаючи на це, зі слів Скаржника, органи досудового слідства не допитали зазначених осіб, не знайшли свідків та не відшукали авто, на якому втекли злочинці. 

Скаржник неодноразово добивався зміни органу досудового слідства, проте, безрезультатно. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до Прокуратури Миколаївської області (Миколаївська Прокуратура) з проханням здійснити заходи щодо ефективного та об’єктивного розслідування кримінального провадження. Після цього Миколаївська Прокуратура підтвердила, що розслідування проводиться всупереч вимогам законодавства України. Справу передали із районного відділку Нацполіції на рівень вище – до Головного управляння Нацполіції в Миколаївській області, як і просив, Скаржник. Кожні два тижні протягом розгляду скарги інспектор РБО зв’язувався з співробітниками обласної поліції, поки не переконався, що справа зрушила з місця. 

Результат: Наприкінці квітня Скаржник подякував РБО за належний розгляд Скарги.

 

Наступний кейс: ДФС скасувала податкові рішення на суму понад мільйон гривень