30.10.2020

Розкрадача зерна притягнули до відповідальності

Національна поліція: бездіяльність

Скарга на:  Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області (ГУ НП)

Суть скарги: Дві аграрні компанії з Кіровоградської області поскаржилися до Ради бізнес-омбудсмена на бездіяльність правоохоронних органів. На думку скаржників, поліція неефективно розслідувала кримінальне провадження,  відкрите за фактом розтрати 11 280 тонн  зерна кукурудзи скаржників на суму понад 55 млн. грн. 
Протягом двох років підприємства співпрацювали з комбікормовим заводом на підставі договору. Аграрні компанії передавали зерно на складське зберігання та подальшу обробку. Проте одного разу відвантажити 300 тонн кукурудзи за замовленням аграрної компанії заводу  не вдалося — «у зв’язку з його відсутністю», як зухвало відповів листом директор комбікормового заводу.  
Окрім того, що директор заводу був одночасно депутатом однієї з районних рад, слідчі встановили, що він встиг привласнити зерно й інших підприємств, у тому числі й з іноземними інвестиціями, на вражаючі суми (180 млн. грн.).  
Незважаючи на наявні докази, що правоохоронці отримали за результатами допиту свідків та проведених експертиз, вручати підозру керівництву комбікормового заводу вони не поспішали. Зазнавши великої матеріальної шкоди, аграрні компанії звернулися до Ради по допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив обставини справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада встановила, що законні інтереси скаржників могли справді порушуватись через неефективну діяльність правоохоронців. В листі до Офісу Генерального прокурора та Національної поліції Рада рекомендувала забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування у кримінальному провадженні та прийняти належне рішення у справі агрокомпаній.

Результат: Правоохоронні органи дослухались до рекомендацій Ради. Офіс Генерального прокурора спочатку повідомив директору комбікормового заводу про підозру у вчиненні злочину, а згодом й обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення грошової застави, сума якої практично відповідає вартості привласненого зерна. «Наш персонал щиро вдячний Раді бізнес-омбдусмена за допомогу та висловлює глибоку повагу. Особливу подяку хочемо висловити уповноваженому інспектору, який переймався питанням та зробив все можливе (в рамках закону та наданих йому повноважень) для прийняття правоохоронними органами об’єктивного та законного рішення», подякував адвокат скаржників.
 

Наступний кейс: Таблиці даних морської транспортної компанії прийнято