13108

02.11.2017

Мін’юст зняв арешт з нерухомого майна мережі АЗС “АМІК Україна”

Дії Міністерства юстиції України: Виконавча служба Київ

Об’єкт скарги: Міністерство юстиції України, Подільський районний відділ Державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві (Виконавча служба Подільського району)

Суть скарги: 27 вересня 2017 року Рада отримала три скарги на бездіяльність Виконавчої служби Подільського району від підприємства з іноземними інвестиціями “АМІК Україна”, що володіє мережею автозаправних станцій по всій Україні. 

Понад рік тому компанії виписали штраф на 1 млн. грн. Щоб забезпечити його сплату, Виконавча служба Подільського району наклала арешт на всю нерухомість підприємства, яка оцінюються набагато більшими сумами. На підставі позову заявника суд скасував штраф. Тож Виконавча служба Подільського району у вересні 2016 року винесла постанову про зняття арешту. Проте рік потому виявилося, що запис про накладання арешту залишився в реєстрі нерухомості. Підприємство самостійно зверталося з цією проблемою до Виконавчої служби Подільського району, але звернення не призвели до результату. Компанія не могла вільно розпоряджатися своїм майном. 

Вжиті заходи: Представники РБО письмово звернулися до Виконавчої служби з проханням дослідити обставини справи та видалити помилковий запис. 4 жовтня інспектори РБО зустрілися з начальником Виконавчої служби Подільського району й обговорили зняття арешту та вилучення запису з реєстру нерухомості. Додатково інспектори мали розмову з державним виконавцем, відповідальним за виконавче провадження щодо підприємства. 

Результат: 23 жовтня Скаржник повідомив Раді, що помилковий запис було видалено з реєстру. Справу успішно закрито менш ніж за місяць.

 

Наступний кейс: ДФС зареєструвала податкові накладні черкаського підприємства на суму 680 тис. грн.