21.12.2020

Рішення суду підлягає виконанню

Невиконання судових рішень щодо призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Державна податкова служба України  (ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від підприємства, що займається ремонтом та технічним обслуговуванням машин. Компанія скаржилася на невиконання Державною податковою службою рішення суду, згідно з яким, податкова мала збільшити суму реєстраційного ліміту компанії в СЕА ПДВ на мільйон гривень. Судове рішення набуло законної сили півтори роки тому, проте податковий орган відмовився виконувати його добровільно. Тоді ж підприємство звернулося до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби (Виконавча служба) Міністерства юстиції. На прохання скаржника Виконавча служба відкрила два виконавчі провадження і навіть повідомила ДПС про вчинення кримінального правопорушення. Попри тривалу комунікацію скаржника з ДПС, податкова ігнорувала виконання судового рішення. Рада бізнес-омбудсмена взяла скаргу підприємства в роботу.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспекторка визнала, що скарга містить ознаки порушення прав та законних інтересів підприємства. Рада рекомендувала ДПС вжити невідкладних заходів та виконати рішення суду у справі компанії. Інспекторка акцентувала увагу на тому, що відповідно до Конституції України, рішення суду є обов’язковим для виконання всіма органами державної влади. Зокрема, Рада наголосила, що чинні дії ДПС порушують принцип верховенства права і є кримінальним правопорушенням. 

Результат: За сприяння Ради, ДПС виконала рішення суду та збільшила суму реєстраційного ліміту на суму в понад мільйон гривень, на яку компанія має право зареєструвати податкові накладні. Скаржник подякував Раді за допомогу: «Дякуємо за вашу допомогу. Окрема подяка інспекторці, яка безпосередньо займалася нашим питанням. Впевнені, що без втручання Офісу бізнес-омбудсмена ситуація не була б вирішена. Бажаємо сил, творчого натхнення та успіху у вашій діяльності, яка є життєво важливою для українського бізнесу». Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: З четвертої спроби Мінприроди погодило документи скаржника