17.09.2018

Ремонт завершено: «Самсунг» довів ДФС реальність отриманих послуг

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Офіс великих платників податків (ОВПП) Державної фіскальної служби (ДФС) 

Суть скарги: 27 червня 2018 року до Ради звернулася компанія «Самсунг», світовий виробник електроніки. Компанія не погоджувалася з виявленими в процесі перевірки ОВПП порушеннями на суму понад 300 тис. грн.
Предметом спору став ремонт, нещодавно зроблений у приміщеннях Скаржника. На думку податкової, у будівельної компанії, з якою підприємство уклало договір, не було достатньо людських та матеріальних ресурсів для того, щоб такий ремонт здійснити. Тому підрядник залучив третіх осіб до виконання робіт. І, як виявилося, ці особи фігурували у кримінальній справі за підозрою у здійсненні фіктивної діяльності. Тому податковий орган наполягав, що проведений ремонт був нереальною операцією. За це ОВПП вирішив позбавити Скаржника права на відшкодування ПДВ, нарахував додатковий податок на прибуток та наклав на нього штраф.
Проте компанія наголошувала, що ремонт приміщень все-таки відбувся, і вона сплатила за нього кошти. А стосунки підрядників з третіми особами, за словами компанії, вона контролювати не могла.

Вжиті заходи: Ознайомившись з матеріалами справи, інспектор Ради встановив, що отримані ремонтні послуги були реальними. Він взяв участь у слуханні скарги в ДФС та підтримав позицію підприємства. 

Результат: 22 серпня компанія електронною поштою повідомила Раду про успішне завершення розгляду скарги. ДФС повністю скасувала штраф на суму понад 300 тис. грн. дослухавшись до аргументів Ради Справу закрито.  

Наступний кейс: Київська митниця повернула понад 4 млн. грн. «Фоззі-Фуд»