13182

21.09.2018

Київська митниця повернула понад 4 млн. грн. «Фоззі-Фуд»

Митні питання: Повернення митних платежів Київська обл.

Об’єкт скарги: Київська митниця ДФС (Київська митниця)

Суть скарги: 24 січня 2018 року провідний український ритейлер «Фоззі-Фуд» звернувся до Ради з приводу повернення надміру сплачених митних платежів.
В 2013 році, не погоджуючись з визначеною Скаржником митною вартістю імпортованого товару, Київська митниця скоригувала її в більшу сторону. Відповідно, Скаржник сплатив більше податків до бюджету. Для того, щоб довести правильність заявленої ним митної вартості та повернути переплату, ритейлер оскаржив в судах відповідні рішення Київської митниці.
Але незважаючи на те, що ще в 2013-2014 суди прийняли низку рішень на користь Скаржника, Київська митниця відмовилася повертати кошти по багатьох із них. У 2016 році суд навіть окремо зобов’язав Київську митницю повернути кошти у зв’язку зі скасуванням рішень про коригування, але і це не призвело до повернення суми у повному обсязі. Причини відмови були досить формальними. Наприклад, за деякими поставками підставою неповернення було те, що судом рішення про коригування були не скасовані, а «лише» визнані протиправним. 
Тим часом сума повернення по інших поставках та судових оскарженнях поступово збільшувалася.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, Рада повністю підтримала позицію Скаржника та звернулася до ДФС та Київської митниці з проханням виконати рішення судів. На початку лютого сторони зустрілися та розробили план дій щодо повернення коштів. 

Результат: За сприяння Ради, Скаржник та Київська митниця налагодили конструктивний діалог. Після зустрічі митниця оперативно задовільнила декілька заяв Скаржника щодо повернення 3,9 млн. гривень. Спірне питання на декілька сотень тисяч гривень, яке залишилося на порядку денному, врешті розглянули на засіданні експертної групи Ради та ДФС. Остання підтвердила можливість повернення коштів у даному випадку. 

Завдяки підтримці Ради Скаржник повернув переплати митних платежів на суму понад 4 млн. грн.  Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: ДФС скасувала донарахування агрохолдингу на суму 280 млн. грн.