14.08.2020

Податкові накладні агропідприємства зареєстровано

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Кіровоградська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від агропідприємства з Кіровоградщини, яке не могло зареєструвати податкові накладні через арешт реєстраційного ліміту компанії в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ).  Агропідприємство звернулося до суду – той прийняв рішення на користь скаржника та зобов’язав податкову скасувати арешт та дозволити компанії розпоряджатися реєстраційним лімітом. Однак податковий орган не поспішав виконувати рішення суду, що вступило в силу. Намагаючись повернути собі право зареєструвати податкові накладні, підприємство звернулося до ДПС. Після тривалого зволікання держоргану скаржник  вирішив заручитися підтримкою Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Слід зауважити, що останнім часом підприємці досить часто звертаються до Ради з невиконанням судових рішень з дотичних питань (щодо реєстрації податкових накладних, арештів лімітів в СЕА ПДВ тощо). Проблема вже давно набула системного характеру та вимагає дотримання чинного законодавства в частині обов’язкового виконання судових рішень, що набрали законної сили. З огляду на це, Рада рекомендувала ДПС невідкладно розблокувати суми агропідприємства в електронному кабінеті СЕА ПДВ та без зволікань виконати рішення суду.

Результат: Рада забезпечила ефективний діалог з контролюючим органом. Після втручання Ради ДПС розблокувала реєстраційний ліміт компанії в СЕА ПДВ. Скаржнику врешті вдалося зареєструвати податкові накладні. Представник компанії скаржника зв’язався з командою Ради, що працювала над скаргою, та подякував за своєчасну допомогу: «Протягом останніх двох місяців, агропідприємство зверталося  у різні органи та інстанції з метою вирішення даного питання, але зворотній зв’язок отримала лише від команди бізнес-омбудсмена». Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Працювати чи не працювати магазинам товарів для дому під час карантину?