13065

04.04.2017

РБО допомогла усунути зловживання з боку державного підприємства

Природні монополії: ринкові бар'єри/ зловживання Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Державне підприємство  «Артемсіль» (ДП «Артемсіль»)

Суть скарги: Оптова компанія ТОВ «Український національний продукт», зареєстрована у Дніпропетровській області, звернулася до РБО зі скаргою на зловживання монопольним становищем ДП «Артемсіль», що контролює більше 90% видобутку і ринку поставок солі в Україні. Держпідприємство відмовлялося підписати прямий договір зі Скаржником на поставку солі на 2017 рік і натомість пропонувало Скаржникові підписати договір з одним із дистриб’юторів. Фактично Держпідприємство здійснило правопорушення, адже воно зобов’язане підписувати прямі договори на поставки солі. Скаржник вже звертався до РБО з аналогічним питанням на початку 2016 року, коли ДП «Артемсіль» відмовлялося підписати аналогічний договір на 2016 рік. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО визначив, що відмова ДП «Артемсіль» підписати договір на поставку солі зі Скаржником може свідчити про зловживання монопольним становищем у розумінні ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Інспектор РБО звернувся до ДП «Артемсіль» з вимогою невідкладно вжити всіх заходів для підписання договору на поставку солі зі Скаржником на 2017 рік.

Результат: В результаті втручання Ради 16 січня 2017 року ДП «Артемсіль» підписало новий договір на поставку солі зі Скаржником. Справу було успішно закрито.

Наступний кейс: Рада домоглася виконання ухвали суду щодо виробника хімікатів