03.05.2019

РБО допомогала проекту з реконструкції водогосподарства у Краматорську

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Комерційні суперечки Донецька обл.

Скарга на: Краматорська міська рада

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернулася словенська будівельна компанія. У скарзі йшлося про безуспішні намагання розпочати спільний українсько-словенський проект «Розвиток міської інфраструктури-2» у місті Краматорськ за рахунок позики Світового банку. Мета проекту полягала в тому, щоб підвищити якість послуг та ефективність використання енергії комунальними підприємства у сфері водопостачання, очищення стічних вод та регулювання енергоефективності системи водопостачання у м. Краматорськ.
  
Вжиті заходи: Інспекторка РБО надіслала звернення Голові Краматорської міської ради та керівнику комунального підприємства «Краматорський Водоканал» і рекомендувала якнайшвидше погодити проект. Міська рада повідомила, що вжила ряд заходів для реалізації проекту – погодила з  Світовим банком обсяг використання виділених коштів, розробила план стабілізації фінансового стану «Краматорського Водоканалу» з метою  запобігання останнього від банкрутства.

Враховуючи важливість проекту для Краматорська, інспекторка продовжила відслідковувати виконання рекомендації Офісу бізнес-омбудсмена та повторно звернулася до держоргану два місяці потому. Проте, невдовзі Краматорська міська рада поінформувала РБО, що Світовий банк вирішив припинити участь у проекті. Тож питання Скаржника стало неактуальним.

Результат: Рада змушена була припинити розгляд справи, оскільки її обставини стали неактуальними.  
 

Наступний кейс: Рада закрила справу через недостатню співпрацю з боку Скаржника