21.01.2019

Районна ДПІ повернула підприємству помилково сплачені кошти

Податкові питання: Інші питання Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція у Соборному районі міста Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (ДПІ)

Суть скарги: 2 листопада 2018 року до Ради звернулося інженерне підприємство з Дніпропетровщини. Скаржник не міг повернути 340 тис. грн., помилково перераховані в ДФС. 

У липні підприємство помилилося на користь ДФС, випадково сплативши зайві 340 тис. грн. Скаржник двічі звертався до ДПІ з проханням повернути кошти на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ). Підприємство перенаправили в обласний податковий орган. Скаржник неодноразово телефонував у податкову, намагався з’ясувати, хто саме займається його питанням, проте, його ігнорували. З формальних причин Скаржнику відмовляли в поверненні коштів.

Разом з третьою заявою в районну ДПІ підприємство надіслало скаргу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи:  Інспектор Ради вивчив матеріали справи та встановив, що Скаржник має право на повернення коштів. Він переконався, що відповіді ДФС були радше формальними, в них податковий орган не пояснював, що треба зробити підприємству, щоб повернути кошти. Тому інспектор письмово попросив ДПІ та обласну ДФС перевірити наявність переплати і якщо вона підтвердиться, оперативно та в повному обсязі її повернути.

Результат: Звернення Скаржника до Ради підштовхнуло ДФС нарешті належним чином розглянути заяву підприємства. Податкова, що ще декілька місяців тому не виходила на контакт з підприємством, зателефонувала Скаржнику та запросила його в офіс для розгляду справи. Податковий орган пояснив, що саме треба виправити в заяві, щоб запустити процес відшкодування переплати. Через тиждень Управління Держказначейства в Соборному районі м. Дніпра повернуло кошти підприємству в повному обсязі. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: МЕРТ передумав накладати санкції на підприємство