25.01.2019

МЕРТ передумав накладати санкції на підприємство

Державні регулятори: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ)

Суть скарги: 17 жовтня 2018 року до Ради звернувся постачальник сировини для косметичної та фармацевтичної галузі. Підприємство непокоїла перспектива накладання на нього індивідуальних санкцій МЕРТ. На думку Державної фіскальної служби України (ДФС), Скаржник порушив валютне законодавство, вчасно не завершивши митні формальності. Через це податковий орган ініціював санкції до підприємства, а МЕРТ розпочав процедуру санкціонування, відправивши Скаржнику офіційне попередження. 

Не погоджуючись з порушеннями, описаними держорганом, підприємство спростувало звинувачення в листі до МЕРТ. Крім того, Скаржник звернувся за допомогою до Ради бізнес-омбудсмена. Як було встановлено, імпортований товар перетнув кордон України, але його розмитнення не було завершене з причин не залежних від Скаржника. 

Вжиті заходи: Інспектор зібрав інформацію по справі Скаржника. Він ретельно вивчив договір постачальника з контрагентом, в якому податковий орган побачив ймовірні порушення, а також переписку підприємства з МЕРТом. Переконавшись, що Скаржник правий, інспектор письмово звернувся до міністерства та попросив врахувати позицію Ради щодо відсутності порушень з боку Скаржника оскільки для питань валютного регулювання головною обставиною є саме момент перетину кордону імпортованим товаром, а не оформлена в звичайному порядку митна декларація. 

Результат: МЕРТ дослухався до аргументів Ради та вирішив не застосовувати індивідуальні санкції до підприємства. Скаржник подякував Раді «за високий професіоналізм» у розгляді звернення, завдяки чому підприємство може продовжувати законну діяльність. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: РБО відстояла законне право підприємства на податковий кредит