28.08.2020

Рада допомогла виробнику грибів повернути комп’ютерну техніку, вилучену податковими міліціонерами

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Одеська обл.

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби у Одеській області (ГУ ДФС)

Суть скарги: До Ради звернувся один з найбільших виробників грибів з південного регіону України. В ході досудового розслідування під час обшуку податкова міліція вилучила в компанії значну кількість документів, грошові кошти, комп’ютерну та іншу техніку. Слідчий суддя, до якого звернувся адвокат компанії, визнав дії одеських податкових міліціонерів протиправними та зобов’язав їх повернути майно. Та його ухвала була виконана лише частково. Хоча підприємству вдалося повернути документи та гроші, доля техніки (зокрема і серверного обладнання) залишилась невідомою. Підприємство звернулось по допомогу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Визнавши неправомірний характер дій державного органу, Рада максимально оперативно відреагувала на звернення підприємства. Вже на другий  день після одержання скарги Рада звернулася до ГУ ДФС та просила невідкладно виконати ухвалу слідчого судді та повернути бізнесу майно. Рада також надіслала копію звернення до вищого за рівнем органу – ДФС України – для розгляду в межах Меморандуму про партнерство та співпрацю.

Результат: Менш ніж за 2 тижні після звернення Ради бізнес-омбудсмена до державного органу ГУ ДФС повністю повернула техніку Скаржникові. Податкові міліціонери пояснили, що затримали видачу техніки через її знаходження в відповідній спеціалізованій установі на експертизі. 
Скаржник підтвердив Раді, що питання вирішено, та подякував за підтримку. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Податкові накладні агропідприємства з Харківщини розблоковано