10.05.2017

Генеральна прокуратура повернула документи цементному заводу

Дії Прокуратури України: Інші дії Київ

Об’єкт скарги: Генеральна прокуратура України

Суть скарги: 6 квітня 2017 року представники цементного заводу звернулися до РБО. Скаржник стверджував, що минулого місяця Генеральна прокуратура вилучила заяву компанії щодо подовження дії спеціального дозволу на використання надр під час обшуку у приміщенні Державної служби геології та надр України (Держегеонадра). Це загрожувало припиненню діяльності Скаржника, адже позбавляло його права на вчасне поновлення дії дозволу на видобуток вапняку, який використовується при виробництві цементу.

Вжиті заходи: Наступного дня після отримання скарги, під час телефонної розмови з високопосадовцем Держегеонадр  інспектор РБО дізнався, що документи Скаржника були вилучені в Держгеонадрах на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду від 13 березня 2017 року про обшук у рамках кримінального провадження, до якого Скаржник не має відношення.

11 квітня заступник бізнес-омбудсмена звернувся до керівництва Генеральної прокуратури з проханням повернути Скаржнику вилучені документи, посилаючись на те, що у разі невчасного поновлення спеціального дозволу, підприємству довелося б зупинити виробництво.

Результат: Після втручання Ради, 12 квітня Генеральна прокуратура повернула документи Скаржника до Держгеонадр. 13 квітня, на сьомий день після подачі скарги до Ради, Скаржник повідомив про успішне вирішення його питання. Справу було закрито.

Наступний кейс: ТОВ «Ескада-М» домоглося скасування податкових повідомлень-рішень на суму понад 9 млн. грн.