13100

28.09.2017

Рада бізнес-омбудсмена сприяє прозорості тендерів

Державні регулятори: Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Державна судова адміністрація (Судова адміністрація)

Суть скарги: 22 серпня 2017 року до Ради звернулася ІТ-компанія – офіційний дистриб’ютор комп’ютерного обладнання американського виробника – зі скаргою на дії Державної судової адміністрації.

Судова адміністрація оголоcила тендер вартістю майже 50 млн. грн. на закупівлю серверного обладнання для облаштування територіальних управлінь та судів по всій Україні. За свідченнями Скаржника, тендерні вимоги Судової адміністрації містили положення, що порушували принципи добросовісної конкуренції. По-перше, державний орган прописав дуже стислі строки для надання сервісної підтримки – протягом 6 годин з моменту отримання заявки від користувача. По-друге, оригінальний виробник обладнання мав особисто підтвердити таку сервісну підтримку відповідними гарантійними листами. За словами Скаржника, жоден з провідних світових виробників, представлених в Україні, не може запропонувати такий сервіс.

Заявник кілька разів звертався до тендерного комітету з зауваженнями щодо тендерних умов. Але всі ключові рекомендації Скаржника Судова адміністрація відхилила. Проте Скаржник на цьому не зупинився і подав скаргу до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Крім того, Скаржник звернувся до Ради з проханням взяти участь у розгляді його справи. 

Вжиті заходи:  Інспектор Ради дослідив адміністративну практику вирішення аналогічних справ в АМКУ. Додатково інспектор навів антимонопольному комітету приклади судової практики вирішення спорів, що стосуються публічних закупівель. За результатами аналізу Рада підтвердила аргументованість позиції Скаржника і порекомендувала АМКУ повністю задовольнити його скаргу. 

Результат: За сприяння Ради 31 серпня АМКУ виніс рішення на користь Скаржника, погодившись, що положення документації конкурсних торгів дійсно порушують засади добросовісної конкуренції. Також цим рішенням АМКУ зобов’язав Судову адміністрацію внести відповідні зміни до тендерної документації. Справу успішно закрито протягом одного тижня.

Наступний кейс: Бориспільська міськрада затвердила документи із землеустрою після тривалої затримки