27.07.2016

Промислове підприємство подовжує спецдозвіл на користування надрами

Дозволи та ліцензії: Природокористування Черкаська обл.

Об’єкт скарги: Державна служба геології та надр України 

Суть скарги: Скаржник, дочірнє підприємство французької групи компаній, що спеціалізується на виробництві вогнетривких будівельних матеріалів з використанням каоліну, звернувся до РБО у зв’язку зі складнощами з подовженням спеціального дозволу №557 на користування надрами (видобування каоліну). Перше звернення розглядалося Державною службою геології та надр протягом 5 місяців, хоча за встановленим внутрішнім порядком видачі подібних дозволів рішення мали прийматися протягом 60 днів. У відповіді зазначалося, що наданий пакет документів не відповідав вимогам порядку, проте без уточнення будь-яких деталей.  

Скаржник подав документи повторно, поставши перед ризиком зупинки виробництва.

Вжиті заходи: РБО звернулась до Державної служби геології та надр з метою отримання інформації про причини затримки у прийнятті рішення.  Згідно з інформацією, отриманою на запит, розгляд повторного подання пакету документів був відкладений до набуття чинності Наказом Міністерства екології Про організацію роботи з дозвільної діяльності Державної служби геології та надр України у сфері надрокористування.

РБО звернулась з вимогою про пришвидшення затвердження Наказу до залучених державних органів: Міністерства екології, Державної служби геології та надр, Міністерства юстиції та Державної регуляторної служби з проханням пришвидшити затвердження Наказу. РБО наголошувала на тому, що процедурні питання не можуть виправдати порушення строків прийняття рішень стосовно дозвільних документів і затримку в роботі відповідної комісії. 

Результат: 12 липня 2016 року Скаржник проінформував РБО про отримання спеціального дозволу №557. Справу було успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Кримінальне провадження за ухилення від сплати податків закрито як безпідставне