04.08.2016

Кримінальне провадження за ухилення від сплати податків закрито як безпідставне

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Харківська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області

Суть скарги: Підприємство, що спеціалізується на комплексному обслуговуванні систем газопостачання, звернулося до РБО стосовно відкриття необґрунтованого кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків.

28 березня 2016 року Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області розпочало досудове розслідування кримінального провадження, незважаючи на відсутність у Скаржника несплачених узгоджених податкових зобов’язань. 

Інспектор РБО виявив, що ДПІ зазначений період (2012-2013 рр.) вже перевірила і порушень законодавства щодо зазначених господарських операцій не виявила. Всупереч цьому податкова міліція з метою тиску на бізнес відкрила кримінальне провадження за ст. 212 Кримінального кодексу України на підставі матеріалів службової записки, які нібито містили відомості про склад злочину.  

Вжиті заходи: За втручання РБО спочатку кримінальне провадження було перекваліфіковано зі статті 212 ККУ (ухилення від сплати податків) на статтю 366 ККУ (службове підроблення) та передано  на розгляд до Прокуратури Херсонської області. 

Результат: Завдяки зусиллям РБО 24 червня 2016 року Прокуратура Херсонської області прийняла рішення закрити кримінальну справу як безпідставну. 

 

Наступний кейс: Міська рада частково погодила запит на будівництво