24.02.2017

Прокуратура припинила митні огляди імпортованих товарів підприємства роздрібної торгівлі

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Військова прокуратура Київського гарнізону Центрального регіону України (Військова прокуратура), Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної Поліції України (УЗЕ в Київській області)

Суть скарги: У жовтні 2016 року Скаржник, компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі, зареєстрована у м. Київ, звернувся до РБО за допомогою через процесуальні порушення з боку Військової прокуратури і УЗЕ в Київській області під час досудового розслідування кримінального провадження. Зокрема, Скаржник повідомляв про регулярне безпідставне ініціювання митних оглядів імпортованих товарів. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до Генеральної Прокуратури України, Військової прокуратури і УЗЕ в Київській області  з проханням звернути увагу на проблему Скаржника і перевірити необхідність продовження оперативних і слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження. У відповіді Військова прокуратура повідомила РБО, що кримінальне провадження і запит РБО передано до Прокуратури м. Києва.

11 січня 2017 року Генеральна Прокуратура України повідомила Раді про те, що Прокуратура м. Києва розпочала кримінальне провадження за фактом недобросовісної поведінки посадовців Військової прокуратури і УЗЕ в Київській області. Генеральна Прокуратура України взяла під контроль хід досудового розслідування в обох кримінальних провадженнях.

Результат: 25 січня Скаржник підтвердив Раді, що розпочалися слідчі дії в рамках кримінального провадження щодо Військової прокуратури і УЗЕ в Київській області, і повідомив про припинення митних оглядів імпортованих ним товарів. Справу було закрито.

 

Наступний кейс: ДФС усунула перешкоди у реєстрації податкових накладних ТОВ "ІНТЕРА-СТРОЙ"