16.01.2017

Прокуратура активізувала справу щодо повернення майна приватним підприємцям

Дії Прокуратури України: бездіяльність Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Дніпропетровська місцева прокуратура №1 

Суть скарги: В липні 2016 року Скаржники, група приватних підприємців, зареєстрованих у м. Дніпро, звернулися до РБО зі скаргою на бездіяльність Дніпропетровської місцевої прокуратури №1. Протизаконні дії полягали у затримці з поверненням майна Скаржників, вилученого слідчими під час процесуальних дій в ході досудового розслідування кримінального провадження. Адвокат Скаржників оскаржив факт вилучення майна в Індустріальному районному суді м. Дніпро. У травні 2016 року Індустріальний районний суд видав 4 рішення, які скасовували доцільність арешту майна, проте їх виконання значно затягувалося.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до Прокуратури в Дніпропетровській області з рекомендацією повернути арештоване майно Скаржникам на підставі рішень слідчого судді. Також інспектор обговорив справу Скаржників під час засідань експертних груп за участі Генерального Прокурора України та представників Ради 23 вересня і 2 листопада.

Результат: В результаті втручання РБО Прокуратура  Дніпропетровської області проінформувала Раду про часткове повернення вилученого майна Скаржникам. Підстави для повернення решти майна були на розгляді компетентного суду. Зважаючи на  неможливість, згідно з Регламентом Ради, продовжувати розслідування скарги, яка знаходиться на судовій стадії, РБО закрила справу.

 

Наступний кейс: МЕРТ скасувало режим індивідуального ліцензування виробнику негорючої теплоізоляції