Мережа автозаправних станцій звернулась до бізнес-омбудсмена, оскільки податкова в результаті перевірки нарахувала їй штраф у 1,2 млн. грн. за те, що вона нібито на одній з київських автозаправок реалізувала пальне без використання РРО. Такого висновку податківці дійшли через відсутність пального в резервуарах під час порівняння залишків у резервуарі з наданими до перевірки документами.
Мережа автозаправок передала податковій документи, які підтверджують, що саме на момент перевірки вона здійснювала технічні роботи із зачищення резервуарів на АЗС. Тож у зв’язку з цим, пальне було тимчасово переміщено з резервуарів в цистерни компанії, що проводила технічне обслуговування резервуарів.
Не погоджуючись з податківцями, компанія оскаржила їх рішення про нарахування штрафів до Державної податкової служби України (ДПС України). Одночасно компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена та просила прийняти участь у розгляді її справи ДПС України.
У листі до ДПС України, а також під час спільного розгляду скарги за участі податкової та скаржника, Рада звернула увагу, що мережа автозаправок заздалегідь надіслала повідомлення податковій про зачистку резервуарів. Таку профілактику АЗС мають періодично проводити відповідно до законодавства, адже вона сприяє безпечному зберіганню нафтопродуктів та продовжує термін експлуатації обладнання. Незважаючи на отримання такого повідомлення, податковий орган вирішив саме в цей день перевірити факт наявності пального в резервуарах АЗС.
Що стосується використання РРО, то компанія має встановлений на АЗС апарат РРО, проте факт продажу пального не був доведений податковою. Первинні документи підтверджували, що компанія проводила всього лише зачищення резервуарів, тому нарахування штрафу не мало жодних розумних обґрунтувань. Тож і закон про РРО компанія не порушила.
Відтак, ДПС України погодилась з тим, що компанія проводила зачищення резервуарів і скасувала штраф регіональної податкової на 1,2 млн.грн.