16.10.2023

Правоохоронці активізували розслідування у кримінальній справі проти контрагента агрокомпанії

Національна поліція: бездіяльність Київ

Київська агрокомпанія поскаржилась до бізнес-омбудсмена ще до початку повномасштабного вторгнення рф. Компанія повідомила Раді, що правоохоронці затягували розслідування у кримінальному провадженні. Так, агрокомпанія співпрацювала з контрагентом та поставляла йому насіння і засоби захисту рослин. Контрагент мав здійснити остаточний розрахунок за поставку до кінця осені 2019 року, проте цього так і не зробив, і зрештою розпочав процедуру банкрутства. Тоді ж агрокомпанія звернулась до правоохоронців, які ініціювали кримінальну справу. В той же час,  правоохоронці протягом тривалого часу не вчиняли жодних слідчих дій та як мінімум не провели допит осіб, які могли бути потенційно причетними. 

Працюючи над скаргою, Рада зверталась до Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора України та просила активізувати досудове розслідування у справі. Також РБО 5 разів виносила скаргу на обговорення Експертної групи з Офісом Генерального прокурора, з яких саме 3 зустрічі припали вже на активний період повномасштабної війни. Рада наголошувала на тому, що зволікання може мати негативні наслідки на ефективності і дотриманні строків досудового розслідування.

Влітку 2023 року агрокомпанія повідомила Раді про зрушення у досудовому розслідуванні. Зокрема, про те, що слідчі все ж провели необхідні допити, зібрали  контактні дані працівників та інформацію стосовно банківських рахунків контрагента, зокрема про рух коштів. Оскільки вдалося досягти певного прогресу у розслідуванні, Рада закрила успішно справу.

 

Наступний кейс: Вантаж компанії успішно пройшов митний контроль