13518

08.07.2016

Проблему малого підприємця успішно вирішено

Національна поліція: процесуальні зловживання Київська обл.

Об’єкт скарги: НацПоліція і прокуратура у Броварах і Борисполі Київської області, сільський голова Великої Димерки, Державний виконавець ГУ юстиції у Київській області.

Суть скарги: В листопаді 2015 року РБО отримала другу скаргу від приватного підприємця (першу скаргу РБО отримала в червні 2015 року). Скаржник стверджував, що голова Великодимерської селищної ради (Броварський район, Київська область) видав рішення щодо обмеження транспортного руху шляхом встановлення на дорозі бетонних блоків, що перешкоджали вільному доступу до магазина Скаржника. Скаржник звернувся до місцевого суду, проте безуспішно. Після низки судових засідань скаргу врешті решт задовольнили й бетонні блоки усунули. Проте, місцеві органи влади встановили шлагбаум. Таким чином, Скаржник констатував, що його права все ще не відновлені, а порушене кримінальне провадження проти сільського голови розслідувалось неефективно. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО взяв участь у судовому слуханні. Згодом Рада передала справу до розгляду на експертній групі  при Міністерстві юстиції. З допомогою РБО Прокуратура Київської області перевела розслідування кримінального провадження  з Броварського до Бориспільського відділу поліції. На початку 2016 року матеріали скарги були передані голові Національної поліції.

У лютому 2016 року РБО видала рекомендації Прокурору Київської області та Голові Поліції Київської області з проханням організувати офіційне розслідування по факту бездіяльності Бориспільського відділу поліції. В результаті, прокурора Броварського району в Київській області було притягнуто до дисциплінарного стягнення. РБО оприлюднила історію засобам масової інформації.

Результат: Після року копіткої роботи ситуацію було остаточно врегулювано. Скаржник повернувся до нормального режиму діяльності. РБО отримала лист-подяку від Скаржника і підготувала справу до закриття.

Наступний кейс: Врегульовано питання із переукладання договорів із Держгеокадастром