13.07.2016

Врегульовано питання із переукладання договорів із Держгеокадастром

Інші державні регулятори: Держгеокадастр Харківська обл.

Об’єкт скарги: Держгеокадастр у Харківській області 

Суть скарги: Скаржник, сільськогосподарське підприємство середнього розміру, надіслало скаргу до РБО стосовно укладених договорів оренди земельної ділянки. Зазначені договори були укладені із Головним департаментом Держгеокадастру у Харківській області у жовтні 2014 року  строком на 49 років без можливості будь-яких змін в односторонньому порядку. Проте у лютому 2016 року Скаржник отримав від Держгеокадастру два листи про значне підвищення орендної плати, що могло негативно відобразитися на його діяльності. 

Вжиті заходи: Вивчивши надані документи, інспектор РБО дійшов висновку, що Скаржник не  зобов’язаний переукладати договори за пропозицією Держгеокадастру на невигідних для себе умовах. Інспектор РБО звернувся до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Держгеокадастру з проханням  надати оцінку діям  Держгеокадастру у Харківській області. 

Фахівці РБО також обговорили зазначене питання із першим Віце-прем’єр міністром України Геннадієм Зубком під час робочої зустрічі. Згідно з офіційною позицією Держгокадастру, Скаржник дійсно не був зобов’ний переукладати договори оренди на невигідних для себе умовах. 

Результат: Скаржник більше не отримував листів від Держгеокадастру у Харківській області, і розслідування було закрито. Три  договори оренди є чинними для Скаржника  на тих самих умовах, на яких вони були укладені. 

 

 

Наступний кейс: РБО посприяв поверненню понад 3 млн. гривень ПДВ підприємству з Білоцерківського району