01.05.2022

Правила перетину кордону водіями призовного віку

#РБО_helpline – оперативний інструмент зв’язку підприємців з Радою бізнес-омбудсмена у воєнний час.  В межах лінії підтримки ми допомагаємо бізнесам вирішити актуальні питання, що виникли у зв’язку з війною. 

Так, одним із заявників на лінію підтримки РБО був дистриб’ютор побутових електротоварів. Він не знав, як оформити дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон водіям для того, щоб ввезти в Україну товари критичного імпорту.  
Інспекторка надала компанії безкоштовну юридичну консультацію, в якій пояснила алгоритм дій для перетину кордону.

Відтак, щоб водії компанії могли перетнути кордон з метою вантажних перевезень слід звернутися до Міністерства інфраструктури України або обласних військових адміністрацій із відповідною заявою. Заяву у довільній формі бажано  на бланку компанії можна подати  до Мінінфраструктури з власної електронної пошти, або в електронному вигляді через е-кабінет перевізника Системи «ШЛЯХ» Укртрансбезпеки/ДСБТ (електронний сервіс «Заявка на перетин 18–60»). Лист слід надсилати на електронну скриньку zmiu98916@gmail.com. 

Важливо, щоб заява містила інформацію:
1)  щодо водіїв: ПІБ, рік народження, посада, військове звання, військово-облікова спеціальність та її №___;
2)  найменування, адреса, код ЄДРПОУ підприємства;
3)  назва територіального центру та соціальної підтримки (за місцем розташування, підприємства, установи, організації) – це по суті військкомат за місцем знаходження Вашого підприємства;
4) назви територіального центру та соціальної підтримки (за місцем перебування військовозобов’язаного на військовому обліку) – це по суті військкомат, де Ваш водій перебуває на обліку.

Детальніше про перетин кордону водіями призовного віку читайте тут:  https://bit.ly/3xJ8xir 

Наступний кейс: Виробник мінеральних добрив знайшов постачальника закордоном