17.06.2019

Правоохоронці повернули вилучене майно після майже двох років зволікань

Дії Прокуратури України: бездіяльність Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Генеральна прокуратура України (ГПУ)

Суть скарги: До Ради зі скаргою на бездіяльність ГПУ звернулася компанія, що здійснює переробку фруктів та овочів.

Інкримінуючи компанії ухилення від сплати податків, у квітні 2017 року правоохоронці обшукали офісні приміщення Скаржника та вилучили комп’ютерну техніку та жорсткі диски з інформацією. Звичайно, це заблокувало діяльність підприємства.

Через декілька місяців після цього суд прийняв рішення на користь Скаржника та зобов’язав правоохоронців повернути вилучене. Відповідно до законодавства, ухвала суду є обов’язковою до виконання. Проте, коли ГПУ не виконувала рішення суду вже понад півроку, підприємство звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Рада письмово звернулася до ГПУ, наголошуючи, що рішення суду обов’язково треба виконувати. На що правоохоронці відповіли, що не зрозуміли, як саме його виконувати, і тому лише у березні 2018 року вони звернулися до суду за роз’ясненням порядку виконання рішення.

Інспектор Ради виніс скаргу підприємства на розгляд експертної групи між ГПУ та РБО. Проте, представники ГПУ наполягали, що зможуть виконати зазначену ухвалу тільки після розгляду їх звернення судом. Засідання суду з цього приводу декілька разів відкладалися і лише в грудні 2018 року суд відмовив ГПУ у наданні роз’яснення, оскільки в ухвалі суду чітко визначений порядок її виконання.

Результат: В лютому 2019 року Рада повторно звернулася до ГПУ та попросила виконати ухвалу суду. В березні 2019 року ГПУ виконала ухвалу суду прийняту ще в серпні 2017 року. Підприємству повернули все вилучене майно. Скаржник подякував Раді за тривалу підтримку та допомогу у вирішенні справи.

Наступний кейс: ДФС виконала рішення суду та зареєструвала спірні податкові накладні