21.06.2019

ДФС виконала рішення суду та зареєструвала спірні податкові накладні

Призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: До Ради зі скаргою на дії ДФС звернувся виробник електронних компонентів. Податкова відмовлялася реєструвати податкові накладні Скаржника навіть попри відповідну ухвалу суду.

Наприкінці 2018 року адмінсуд міста Києва, розглянувши скаргу підприємства, прийняв рішення на користь виробника та зобов’язав ДФС зареєструвати податкові накладні на суму 156 тис. грн.

Судове рішення набрало законної сили, однак ДФС не поспішала із його виконанням. На момент звернення підприємства до Ради, у квітні 2019 року, рішення суду не було виконано. 

Вжиті заходи: Інспектор Ради письмово попросив ДФС виконати рішення суду. На що податковий орган лиш через місяць відповів, що вживає заходів з виконання рішення. Зважаючи на характер рішення та нескладні дії, якій має виконати податковий орган, тривале «вжиття заходів» щодо його виконання є невиправданим. Тому Рада повторно надіслала лист ДФС, наголосивши, що податкові накладні треба зареєструвати невідкладно. Рада також звернула увагу на нову обставину, яка виникла вже після направлення першого листа – відмову апеляційного суду у відкритті апеляційного провадження на підставі «запізнілої» апеляційної скарги органу ДФС», при поданні якої, на додаток до пропущення строку, не було сплачено судовий збір. 

Результат: За сприяння Ради ДФС виконала судове рішення та зареєструвала податкові накладні на загальну суму 156 тис. грн. Справу закрито. 
 

Наступний кейс: РБО добилася справедливої плати за оренду землі