13237

25.03.2019

Правоохоронці повернули міжнародній тютюновій компанії товар на суму 7 млн. грн.

Національна поліція: інші дії Закарпатська обл.

Скарга на: Воловецьке відділення поліції  в Закарпатській області (Воловецька Нацполіція)

Суть скарги: До Ради звернулася міжнародна тютюнова компанія зі скаргою на дії Воловецької Нацполіції. За словами Скаржника, правоохоронці безпідставно затримали тютюнові вироби на суму 7 млн. грн.

30 січня 2019 року співробітники Воловецької Нацполіції затримали вантажівку, що перевозила товар підприємства. Правоохоронці нібито засумнівались у достовірності супроводжувальних документів. Проте, пояснити, що саме викликало підозри, відмовилися. Натомість, вилучили все: документи, вантаж та автомобіль.

Наступного дня проти Скаржника відкрили кримінальне провадження. Суд наклав арешт на вилучене майно та документи. 
Скаржник, не погоджуючись з діями правоохоронців та побоюючись за схоронність майна, звернувся за допомогою до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи:  Рада оперативно включилася в роботу. У день отримання скарги,  інспектор Ради усно повідомив про обставини отриманої скарги керівництво Нацполіції у Закарпатській області, а заступник бізнес-омбудсмена – керівництво Головного слідчого управління Нацполіції України під час засідання Експертної групи між Радою та Нацполіцією України. Зокрема, Рада попросила забезпечити схоронність вантажу.

Крім того, Рада письмово звернулась до Нацполіції у Закарпатській області з приводу обставин  скарги. На прохання Ради, правоохоронці оперативно провели експертизу акцизних марок і переконались, що товари були справжніми. 

Результат: Правоохоронці дослухали до аргументів Ради. Суд скасував арешт автомобілю, вантажу та документів, а Воловецька Нацполіція закрила кримінальне провадження проти підприємства. Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Провадження проти YouControl нарешті закрито