01.02.2019

Правоохоронці повернули GT Group незаконно вилучене майно

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Скарга на: Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України (ОВПП ДФС)

Суть скарги: 17 січня 2019 року до Ради звернулася група енергетичних компаній GT Group. ОВПП не повертав Скаржнику вилучене майно навіть попри відповідну ухвалу суду.

13 листопада 2018 року слідчі ДФС обшукали офіси компанії в Києві та Харкові. За словами Скаржника, обшуки проводилися на підставі ухвали суду щодо юридичних осіб, які не мають жодного відношення до GT Group. Тим не менш, слідчі дії були масштабними – одночасно до офісів прибули понад 30 правоохоронців. Під час обшуку правоохоронці вилучили техніку та документи, про які в ухвалі мова не йшла.
Не погоджуючись з цим, підприємство звернулося до Шевченківського райсуду з проханням визнати дії правоохоронців незаконними та повернути майно. 14 січня 2019 року суд прийняв рішення на користь компанії та зобов’язав ОВПП повернути майно.

Проте, по телефону Скаржнику сказали, що відповідальний слідчий у відпустці до середини лютого, а ніхто інший майно повернути не може. Крім того, в канцелярії не знали, хто є виконавцем звернення компанії та коли його опрацюють.

Зіткнувшись з бездіяльністю держорганів, підприємство звернулося за допомогою до Ради. 

Вжиті заходи: Інспектор Ради оперативно включився в розслідування. У день отримання Скарги він зв’язався зі слідчим управління ОВПП. Інспектор наголосив, що необхідно якомога швидше виконати рішення суду, щоб розблокувати діяльність підприємства. 

Результат: За сприяння Ради, вилучену комп’ютерну техніку та майно повернули підприємству протягом двох робочих днів. Як зазначив Скаржник, «завдяки налагодженій комунікації зі слідчим управлінням ОВПП ДФС, професійному підходу та оперативним діям команди бізнес-омбудсмена, відновлено функціонування роботи нашого товариства. Висловлюємо захоплення рівнем оперативності, професіоналізму, та цілеспрямованості команди, підтримку та сприяння прозорості ведення бізнесу в Україні».

Про обставини справи інспектор Ради також повідомив керівництво слідчого управління ДФС України, подякувавши за оперативну реакцію на запити Ради. Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: Повторні обшуки на підставі однієї ухвали суду недопустимі!