27.07.2020

Право на відшкодування ПДВ збережено: провідний експортер зерна повернув 11 млн. грн.

Київ

Скарга на: Головне управління Державної податкової служби в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулася аграрна компанія — експортер зерна у більш ніж 30 країн світу. Підприємство скаржилося, що в результаті податкової перевірки, ГУ ДПС відмовила йому у відшкодуванні ПДВ на суму 11 млн. грн. Таке рішення було вмотивовано тим, що підприємство нібито порушило Податковий кодекс: з технічних причин скаржник не зазначив суму ПДВ під час призначення платежу контрагентам. Тим не менш у додатковому листі до постачальників підприємство уточнило суму ПДВ до сплати. Скаржник просив ГУ ДПС переглянути результати податкової перевірки. На цьому етапі, до розгляду справи долучилася Рада бізнес-омбудсмена. Інспектор розпочав розслідування.

Вжиті заходи: Рада визнала скаргу обґрунтованою та рекомендувала ГУ ДПС повно, всебічно та неупереджено розглянути заперечення скаржника щодо висновків податкової перевірки. Інспектор Ради зауважив, що чинне законодавство не встановлює необхідності зазначати відокремлені суми ПДВ у реквізитах «Призначення платежу» платіжних доручень. Зокрема, те, що скаржник у окремий спосіб підтвердив включення ПДВ у платіж контрагентам, було цілком правомірним, відповідає нормам чинного законодавства та підтверджується роз’ясненнями Національного Банку України та судовою практикою.

Результат: ГУ ДПС дослухалася до рекомендацій Ради. В результаті податковий орган переглянув висновки перевірки, а Скаржник отримав бюджетне відшкодування ПДВ на суму 11 млн. грн. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Державний реєстр — місце достовірної інформації