26.10.2021

Повернення вилученого майна підприємиці

Київ

Скарга на: Офіс Генерального прокурора, Головне слідче управління Національної поліції України (ГСУ НП)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена (РБО) отримала скаргу від приватної підприємиці з Києва. Підприємиця скаржилася, що правоохоронці обшукали її офіс та вилучили комп’ютерну техніку та документи. Оскільки слідчий та прокурор не звернулися до судді із клопотанням про арешт протягом 48 годин з моменту вилучення, вони мали повернути майно скаржниці. Підприємиця попросила Офіс Генерального прокурора та ГСУ НП повернути тимчасово вилучене майно, але жодного зворотного зв’язку вона не отримала. Тому підприємиця поскаржилася слідчому судді на бездіяльність правоохоронців. Суддя зобов’язав ГСУ НП повернути майно скаржниці. Проте хвилюючись, що чекати доведеться ще довго,  приватна підприємиця звернулася до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи та визнавши скаргу обґрунтованою, РБО рекомендувала Офісу Генерального прокурора і ГСУ НП в найкоротші строки організувати повернення вилученого майна підприємиці. РБО зауважила, що згідно з положеннями Конституції України та Цивільного кодексу України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Крім того, РБО наголосила, що рішення суду, яке набрало законної сили, підлягає негайному виконанню.

Результат: За сприяння РБО правоохоронці встановили робочий діалог зі скаржницею та повернули вилучене у неї майно. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: 708 тис. грн. повернуто приватному підприємцю