13465

29.10.2021

708 тис. грн. повернуто приватному підприємцю

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (ОВПП) 

Суть скарги: РБО отримала скаргу від приватного підприємця з Києва. Підприємець скаржився, що слідчі не повертали раніше вилучене майно. В межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук в приміщенні підприємця та  вилучили кошти на суму понад 700 тис. грн. Хоча суд скасував арешт майна скаржника, слідчі не повертали кошти понад шість місяців. Приватний підприємець неодноразово звертався до Слідчого управління фінансових розслідувань ДФС та вимагав повернути тимчасово вилучене майно. Оскільки самостійно оскаржити дії правоохоронців підприємцю не вдалося, він звернувся до РБО по допомогу.

Вжиті заходи:  Рада вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ОВПП виконати рішення суду, що набрало законної сили, та повернути скаржнику вилучені кошти. Рада наголосила, що невиконання судового рішення порушує принцип верховенства права. Зокрема, відповідно до статті 169 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасово вилучене майно повертається власнику у разі скасування арешту.

Результат: Завдяки медіації Ради, ОВПП виконав ухвалу суду та повернув приватному підприємцю вилучені кошти. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Держгеонадра видала донецькому підприємству дозвіл на користування надрами