13.07.2020

Помилка в інформаційній системі ДПС — підприємство більше не боржник

Податкові питання: Інші питання Дніпропетровська обл.

Скарга на: Головне управління Державної податкової служби в Дніпропетровській області (ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулося підприємство з Дніпропетровщини. Компанія скаржилася, що в інформаційних базах ДПС відображена неправдива інформація: нібито підприємство мало 1 млн. грн. податкового боргу за несплату податків, нарахованих за результатами податкової перевірки. Скаржник оскаржив рішення ДПС у суді. Хоча закон забороняє відображення податкових донарахувань як узгоджених поки триває судове оскарження, інформація про податковий борг скаржника лишалась в системі ДПС. Вважаючи рішення податкового органу про нарахування боргу протиправним, підприємство вирішило звернутися до Ради.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС відобразити коректні відомості щодо податкового боргу скаржника. 

Результат: Дослухавшись до рекомендацій Ради, ДПС задовольнила скаргу підприємства. ДПС погодилася, що інтегрована картка платника відображала некоректну інформація про податковий борг скаржника, але тепер помилку виправили – відомості про компанію відображаються коректно. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Тиск правоохоронців на виробника натуральних продуктів припинено