15.07.2020

Тиск правоохоронців на виробника натуральних продуктів припинено

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Харківська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Слідче управління фінансових розслідувань Генерального управління Державної податкової служби (СУ ФР)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від виробника натуральних продуктів з Харківщини, який скаржився на систематичний тиск з боку правоохоронних органів. Підприємство фігурувало у досудовому розслідуванні обставин банкрутства іншої компанії через заволодіння майном її службовими особами. В результаті частина активів і співробітників компанії перейшла до скаржника – тоді й почалися неспокійні часи для підприємства: численні допити працівників, запити існуючої і неіснуючої господарської та фінансової документації. Розслідування тривало протягом трьох років, але остаточного рішення у справі правоохоронці не приймали. Більше того, слідчий орган періодично змінював кваліфікацію кримінального правопорушення. Виробник натуральних продуктів самостійно звертався до всіх можливих інстанцій та вимагав припинити безпідставний тиск на діяльність підприємства – але безуспішно. На цьому етапі за справу взялася Рада.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали кейсу та визнав скаргу обґрунтованою. Рада попросила ДПС та СУ ФР припинити тиск на підприємство та зрештою прийняти рішення у кримінальному провадженні.

Результат: Слідчий орган вирішив закрити кримінальне провадження у справі, яка торкнулася долі нашого скаржника. Виробник натуральних продуктів подякував Раді за допомогу. Справу закрито.

Наступний кейс: Місія «розблокувати розмитнення сировини»