13066

07.09.2015

Поліпшення процедури виділення земельних ділянок для будівництва паркінгу

Київ

Об’єкт скарги: Київська міська рада, Прокуратура Київської області

Суть скарги: Скаржник звернувся до Ради бізнес-омбудсмена (РБО) з проханням зупинити зловживання з боку Генеральної прокуратури міста Києва у зв’язку зі спробами скасувати інвестиційний договір, укладений між Київською міською радою та Скаржником 6 червня 2014 року на будівництво підземного паркінгу.

Підняте Скаржником питання має ознаки системності – впродовж перших місяців діяльності РБО отримала скарги від приватних  забудовників підземних паркінгів  м. Києва, які нарікають на тиск та спроби скасувати розпорядження Київської міської ради про визнання їх переможцями конкурсів  на здійснення права забудови. Зазначений тиск вчиняється  шляхом ініціювання позовів до суду про скасування інвестиційних договорів, укладених між Департаментом економіки та інвестицій КМДА та приватними забудовниками.  При цьому, предметом  оскарження  є доцільність надання земельної діяльності саме для розбудови паркувального простору.

Факт оскаржень результатів вже проведених  конкурсів є, безсумнівно, відлякуючим фактором для потенційних інвесторів. Це, в свою чергу, негативно впливає на діловий імідж КМДА та не сприяє залученню додаткових інвестицій в розбудову інфраструктури.

Вжиті заходи: РБО вивчила документи, подані Скаржником, і чинну нормативно-правову базу, пов’язану з предметом справи. Було встановлено, що земельна ділянка для будівництва паркувальних місць була надана Скаржнику на конкурсній основі. Розглянувши позов Прокуратури, метою якого було скасувати результат конкурсу в суді, РБО виявила низку недоліків в поточній процедурі прийняття рішення щодо розвитку територій громади м. Києва (в тому числі, виділення земельних ділянок для будівництва паркомісць).  

Результат: Враховуючи життєву необхідність вирішувати питання з відсутністю паркувального простору  в м. Києві та дотримуватись при цьому інтересів приватних інвесторів, РБО розробила рекомендації, які були направлені до уваги Голови Київської міської ради 11 серпня 2015 року. Впровадження рекомендацій дозволить покращити процедури підготовки інвестиційних конкурсів і мінімізувати ризики оскарження результатів конкурсів, в т ч процедури виділення земельних ділянок.  Ми будемо пильно стежити за виконанням КМР наших рекомендацій. Рекомендації можна знайти за посиланням.

Наступний кейс: Скасовано рішення Державної податкової інспекції про донарахування скаржникові більше 6 млн. грн податків та штрафних санкцій