13334

30.06.2020

Поліція закрила кримінальне провадження проти постачальника солі

Дії Прокуратури України: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку Прокуратури України Київ

Скарга на: Подільське управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві (Поліція)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від постачальника технічної солі. Компанія перемогла в тендері на закупівлю солі для одного з комунальних підприємств Києва для утримання столичних доріг в зимовий період. Однак після перемоги в тендері проти представників – скаржника та замовника поліція відкрила кримінальне провадження через нібито «завищену» ціну на сіль. Правоохоронці проводили обшуки у скаржника, вилучали в нього гроші та документи, які згодом повертали. Справа передавалася з рук в руки слідчих органів різних областей. На той момент досудове розслідування тривало вже близько двох років, порушуючи всі розумні строки. Постачальник солі самостійно звертався зі скаргою до Генеральної прокуратури України (ГПУ) та Національної поліції (НП). Бездіяльність провохоронців змусила скаржника звернутися до Ради за допомогою.

Вжиті заходи: Проаналізувавши  документи справи, інспектор підтримав позицію скаржника. Рада письмово звернулася да ГПУ та НП, і просила забезпечити належний та неупереджений розгляд скарги компанії. Зокрема, Рада рекомендувала прийняти законне та обгрунтоване рішення у справі постачальника солі. Деякий час розслідування не зрушувало з місця. Тоді Рада винесла предмет скарги на розгляд експертної групи за участі керівництва НП. Рада уважно спостерігала за діями правоохоронців та підтримувала зв’язок зі скаржником.

Результат: За сприяння Ради поліція закрила кримінальне провадження проти постачальника технічної солі через відсутність складу злочину. Правоохоронні органи дослухались до рекомендацій Ради. Інспектор успішно закрив справу.

Наступний кейс: Київська митниця припинила систематичне коригування митної вартості діодів з Китаю