03.07.2020

Київська митниця припинила систематичне коригування митної вартості діодів з Китаю

Митні питання: Оцінка митної вартості Київ

Скарга на: Державна митна служба (ДМС), Київська митниця Державної митної служби України (Київська митниця)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від постачальника ламп та світлотехніки. Підприємство скаржилося, що Київська митниця безпідставно коригувала митну вартість товарів, імпортованих з Китаю. Минулого року підприємство кілька разів безрезультатно намагалося оскаржити рішення митного органу. Проте київська митниця відповідала, що підприємство не надало додаткових документів, необхідних для визначення митної вартості товарів. Не зважаючи на те, що скаржник подавав усі необхідні та можливі документи, ситуація не змінювалася. Компанія вирішила звернутися до Ради за допомогою.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та виявив ознаки порушення митним органом прав підприємства. Рада письмово попросила керівництво ДМС та Київській митниці припинити безпідставні коригування. Рада рекомендувала забезпечити безперешкодне розмитнення імпортованого з Китаю товару.

Результат: Київська митниця дослухалася до рекомендацій Ради. Скаржник повідомив інспектору, що після втручання Ради розмитнення товарів з належною супровідною документацією проходить без коригувань.

Наступний кейс: Невдала спроба рейдерства: Мін’юст відновив правдиві відомості про підприємство