01.10.2018

Податкова скасувала донарахування 1,5 млн. грн. рекламній агенції 

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС)

Суть скарги: 2 травня 2018 року до Ради зі скаргою на дії ГУ ДФС звернулася рекламна агенція. Скаржник не погоджувався з результатами перевірки, відповідно до яких він мав сплатити додаткові податки та штрафи.
Фіскальна служба, перевіряючи діяльність підприємства у 2014-2017 роках, засумнівалася в реальності операцій Скаржника з близько двома десятками контрагентів. Зокрема, ДФС визначила, що у деяких партнерів підприємства не було достатньо трудових та матеріальних ресурсів для надання послуг. Проте, для ринку, на якому працює Скаржник, характерно залучення дрібних підрядників на різні типи робіт. А обсяг і вартість творчого продукту визначити досить складно. Тому у ДФС часто виникають сумніви щодо реальності таких операцій.
У висновках перевірки податкова також зазначила, що багато контрагентів Скаржника припинили звітувати в податкову. Проте, в деяких випадках між завершення співпраці та припиненням звітності пройшло більше року. Підприємство наполягало, ще не може нести відповідальність за своїх партнерів по сплину місяців та років після співпраці. Тому компанія оскаржила рішення ГУ ДФС та звернулася до РБО.

Вжиті заходи:  Інспектор Ради ретельно вивчив матеріали справи. Рада взяла участь у розгляді кейсу підприємства в ДФС. Інспектор Ради письмово попросив податковий орган всебічно та неупереджено розглянути заяву рекламного агентства.

Результат: За сприяння Ради, ДФС частково задовольнила скаргу підприємства та скасувала донарахування 1,5 млн. грн. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДФС відшкодувала 200 тис. грн. ПДВ українському підрозділу світової комп’ютерної корпорації