05.10.2018

ДФС відшкодувала 200 тис. грн. ПДВ українському підрозділу світової комп’ютерної корпорації

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Київська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС)

Суть скарги: 9 червня 2018 року до Ради звернувся український підрозділ світової комп’ютерної корпорації. Скаржник не міг отримати бюджетне відшкодування ПДВ.

В середині квітня підприємство звернулося до ДФС щодо відшкодування 1 млн. грн. ПДВ. Проте станом на початок червня податкова проігнорувала його заяву. Тому підприємство подало скаргу в ГУ ДФС Києва та звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи:  Вивчивши матеріали справи, Рада підтримала позицію Скаржника. Інспектор Ради письмово попросив ГУ ДФС Києва перевірити причини затримки та усунути їх. Податкова відповіла, що позитивний баланс в СЕА складає лише 200 тис. грн. Як виявилося, підприємство використало частину коштів із свого рахунку в СЕА ПДВ, проте у системі через технічну помилку продовжувала відображалася сума близько мільйона гривень. 
На тристоронній зустрічі компанія погодилася, що має право претендувати лише на 200 тис. грн. відшкодування, та , відповідно, подала нову заяву про відшкодування ПДВ.

Результат:  Податковий орган опрацював звернення Скаржника. На початку вересня підприємство отримало відшкодування ПДВ на суму 200 тис. грн. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Виробник скла отримав чіткі роз’яснення від Мінрегіону щодо реконструкції приміщення