18.09.2020

Невідповідність критеріям ризиковості: податкова переглянула спірне рішення

Включення до переліку ризикових платників податків Харківська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в Харківській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від підприємства, що займається продажем електрообладнання та побутової техніки. Компанія скаржилася на зупинку реєстрації податкової накладної, в результаті чого податковий орган включив підприємство до переліку ризикових платників податків. Як і більшість наших скаржників, підприємство дізналося про це випадково – у власному електронному кабінеті платника. Контролюючий орган визначив, що компанія відповідає критеріям ризиковості у зв’язку з тим, що її контрагент був задіяний у ризикових операціях. Про які саме операції йде мова, інформації не було. Спроба компанії зв’язатись з представниками ГУ ДПС та з’ясувати причини такого рішення не принесла результату.

Підприємство надіслало додаткові документи для підтвердження господарських операцій через електронний кабінет платника. Відомо, що скаржник своєчасно та в повному обсязі сплачував всі податки, і не був боржником. Не дочекавшись відповіді від податкової, скаржник звернувся до Ради бізнес-омбудсмена по допомогу.

Вжиті заходи: Ознайомившись зі справою компанії, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада звернулася до ГУ ДПС та просила аргументувати, чому  віднесла компанію до списку ризикових. Також Рада попросила більш детально вивчити документи, що свідчили на користь добросовісності дій платника податків.

Результат: ГУ ДПС додатково проаналізувало ситуацію,  вивчило додатково подані документи cкаржника та змінило свою позицію щодо діяльності підприємства. Платника податків виключили з переліку ризикових. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Будівництво завершено — компанія отримала довгоочікуваний сертифікат від ДАБІ