05.06.2023

Податкова перевірка французького виробника скла: що не так?

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Рівненська обл.

Великий французький виробник скла не вперше звертається до Ради бізнес-омбудсмена. Ще в 2021 році РБО допомогла підприємству виключити його з переліку ризикових платників. Цього ж разу підприємство не погодилось з результатами чергової податкової перевірки. Податкова начебто встановила, що підприємство завищило суми від’ємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на 2 млн. грн. та завищила бюджетне відшкодування на суму 313 тис. грн. Так, на думку ДПС, енергоресурси (газ та електроенергія), які були використані у виробництві скломаси (з одночасним відображенням утворення та використання склобою), компанія використала не у господарській діяльності.
Компанія надала всі необхідні документи, проте це ніяк не допомогло позбутись необґрунтованих утисків.

Рада підтримала позицію компанії під час спільного розгляду скарги із ДПС України. Рада наголосила, що податкова не надала належної оцінки господарським операціям з оприбуткування компанією склобою, отриманого в результаті виробництва. Компанія підтвердила, що в результаті виробництва, окрім готової продукції, вона отримує зворотні відходи (власний склобій), які списуються, але згодом оприбутковуються та в подальшому передаються на повторну переплавку для виготовлення готової продукції. Саме тому слід вважати, що енергоресурси компанія використала у господарській діяльності. Вже наступного дня після розгляду скарги, ДПС України скасувала податкові повідомлення-рішення.

Загалом 2023 рік став для французького виробника скла аншлагом на позитивні новини. В справі з аналогічними обставинами нам вдалося допомогти компанії скасувати податкові-повідомлення рішення на суму понад 4 млн. грн.

Наступний кейс: Компанія отримала в Мінекономіки ліцензію на імпорт товарів