26.06.2023

Компанія отримала в Мінекономіки ліцензію на імпорт товарів

Дозволи та ліцензії: Експорт/ імпорт Київ

Дистриб’ютор імпортних запчастин для холодильного обладнання поскаржився до Ради бізнес-омбудсмена тому, що не міг отримати від Міністерства економіки ліцензію на імпорт товарів, що містять контрольовані речовини (в даному випадку – озоноруйнівні речовини та/або фторовані парникові гази). Підприємство подало до Мінекономіки заяву через Портал електронних сервісів, додавши всі необхідні документи. Однак попри позитивний досвід отримання аналогічної ліцензії протягом кількох тижнів минулого року, цього разу процес видачі документу затягнувся на два місяці.

Мінекономіки пояснило, що затримка пов’язана з дією Постанови КМУ від 28.02.2022 № 165, якою зупинено строки надання адміністративних послуг.

Опрацювавши скаргу компанії, РБО звернулась листом до Міністерства економіки. Рада наголосила на тому, що попри формальне зупинення строків надання адміністративних послуг, послуга з видачі ліцензії компанії має бути надана протягом розумного строку. Більше того, відомо, що минулого року, незважаючи на дію цієї ж Постанови, компанія отримала ліцензії протягом 2-4 тижнів. 

Одразу після втручання РБО Мінекономіки  повідомило про видачу ліцензії, що згодом підтвердив скаржник.
 

Наступний кейс: Компанія підтвердила митну вартість імпортованого посуду