11.01.2019

Податкова міліція повернула безпідставно вилучене майно

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (Податкова міліція)

Суть скарги: 3 вересня 2018 року до Ради звернулося провідне металургійне підприємство України. Скаржник не міг повернути документи та майно, вилучені під час обшуку.

У червні 2018 року Податкова міліція ініціювала обшук підприємства. За його результатами правоохоронці вилучили документи та гроші, не вказані в ухвалі суду на проведення обшуку. Вони намагалися арештувати майно через суд, проте, той відмовив. 

Відповідно до законодавства, вилучене майно, щодо якого суд не надав дозвіл на вилучення та відмовив у накладенні арешту, правоохоронці мають повернути власникові. Але слідчий не повертав гроші та документи Скаржнику. Це суттєво обмежувало нормальну господарську діяльність комбінату і повністю блокувало роботу з деякими контрагентами.

Вжиті заходи: Інспектор Ради ретельно вивчив обставини справи та визначив, що правоохоронці безпідставно утримують майно Скаржника, щодо якого суд не надав дозвіл на вилучення. З проханням повернути документи та гроші власнику він письмово звернувся до Генеральної прокуратури України. 

У відповідь на звернення Ради до ГПУ підприємству повернули майно. Проте не все – деякі документи слідчий залишив собі «для додаткового вивчення». Через це, Рада була змушена вдруге звертатися до ГПУ та Податкової міліції. 

Результат: Лише в середині листопада решту документів правоохоронці повернули Скаржнику. Дії слідчого, який відмовлявся повертати майно, визнали незаконними. З ним провели роз’яснювальну роботу щодо необхідності додержання чинного законодавства. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Одеська митниця дозволила експорт деревини румунського постачальника