14.01.2019

Одеська митниця дозволила експорт деревини румунського постачальника

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Одеська обл.

Об’єкт скарги: Одеська митниця Державної фіскальної служби України (Одеська митниця)

Суть скарги: 4 лютого 2018 року до Ради звернувся румунський постачальник деревини. Одеська митниця не дозволяла експорт лісоматеріалів Скаржника.

В січні 2017 року у підприємства виникли труднощі з експортом сировини. Справа в тому, що 1 січня 2017 року набув чинності мораторій на вивезення лісоматеріалів, як у Скаржника, з території України. Водночас, за твердженням компанії, вона мала право експортувати товар, оскільки його завезли на митний термінал до введення заборони.

Щоб довести свою правоту, Скаржник звернувся до Одеського адмінсуду. Суд прийняв рішення на користь експортера та зобов’язав Одеську митницю завершити митне оформлення товару. 

Проте, митниця не поспішала випускати продукцію експортера, навіть попри ухвалу суду. З цією проблемою Скаржник звернувся до РБО.

Вжиті заходи: Інспектор Ради ретельно вивчив обставини та матеріали справи. Він письмово попросив начальника Одеської митниці перевірити статус митного оформлення вантажу та сприяти його оперативному відправленню. Але спочатку митному органу бракувало роз’яснення Держпродспоживслужби. А потім Одеська митниця знову нагадала, що експорт лісоматеріалів заборонений. 

Справа не вирішилися протягом 90 днів, відведених Радою на розслідування. Тому РБО видала Департаменту організації митного контролю ДФС рекомендацію – всебічно і неупереджено розглянути скаргу підприємства та виконати рішення суду.

Результат: Три з половиною місяці пішло у держоргану на виконання рекомендації Ради. 7 листопада Одеська митниця нарешті дозволила експорт вантажу Скаржника. Справу закрито. 
 

Наступний кейс: ДФС скасувала штраф постачальнику швейного обладнання