13285

13.09.2019

Безуспішна спроба рейдерства міноритарними акціонерами

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Київ

Скарга на: Міністерство юстиції України (Мін’юст)

Суть скарги: До Ради звернулася девелоперська компанія. За словами Скаржника, міноритарні акціонери підприємства здійснили спробу його рейдерського захоплення.

Структура власності Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), на яке посягли рейдери, до атаки виглядала наступним чином. Подружжю мажоритарних власників належала частка у 92%, ще двом міноритаріям – 8%. Керівником товариства був чоловік з подружжя власників.

Державний реєстратор комунального підприємства з Київщини змінив керівника компанії на іншу особу, засвідчив новий статут товариства. Статутний капітал підприємства збільшили таким чином, що частка міноритарних акціонерів зросла з 8% до 84%. А те, що на новоспечених власників відкрито декілька кримінальних справ, держреєстратора особливо не бентежило.

Більше того, Скаржник повідомив, що одночасно з діями реєстратора, близько 100 осіб спортивної статури оточили периметр житлового комплексу, де розташований офіс девелопера. Вони взяли під контроль пропускні пункти комплексу, а також заблокували в’їзди до об’єктів будівництва.

Вжиті заходи: Наступного дня інспекторка Ради вже вивчала документи справи. На думку Ради, зміни керівника товариства, змін статутного капіталу та установчих документів могли виявитися незаконним. Про це Рада зазначила у своєму листі Заступнику Міністра юстиції України з питань державної реєстрації. Між Радою та Мінюстом укладений Меморандум про партнерство та співробітництво.

Результат: Питання Скаржника винесли на засідання експертної групи з учасниками обох сторін. Мін’юст розглянув скаргу з урахуванням всіх обставин та наказав скасувати проведені незаконні реєстраційні дії та зміну керівника, статутного капіталу та установчих документів, Чорного реєстратора позбавили доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, що рейдерство – одна з системних проблем бізнесу, над вирішенням якої працює Рада. Наші рекомендації Уряду з цього приводу можна подивитися у звіті, а статус їх виконання – на нашому сайті.

Наступний кейс: ДФС скасувала донарахування понад 3 млн. грн. підприємству з Черкащини