30.08.2021

Підприємство отримало протокол про відповідність для підготовки моряків

Державні регулятори: Інші питання Київ

Скарга на: Державна служба морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація), Міністерство інфраструктури України

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від центру підготовки та підвищення кваліфікації моряків. Підприємство скаржилося, що попри його заявку Морська адміністрація не провела огляд скаржника на відповідність вимогам Конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (ПДНВ)  та національним вимогам підготовки моряків. Відповідно до законодавства компанія повинна проходити огляд кожні два роки та отримати протокол, який дозволяє займатися підготовкою моряків.

Морська адміністрація повідомила, що отримала заявку та внесла скаржника до плану огляду підприємств, проте огляд так і не провела. Компанія намагалася з’ясувати дату проведення огляду, але не отримала жодної відповіді. Термін дії старих протоколів компанії закінчився. Підприємство просило Раду по допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила обставини справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада звернулася до Міністерства інфраструктури та просила забезпечити повний та всебічний розгляд скарги підприємства та провести огляд на відповідність вимогам Конвенції ПДНВ. 

Результат: Морська адміністрація провела огляд підприємства на відповідність вимогам Конвенції ПДНВ та видала скаржнику протокол. Підприємство змогло продовжити діяльність з підготовки моряків. Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: ДАБІ видала компанії дозвіл на будівництво