07.09.2021

ДАБІ видала компанії дозвіл на будівництво

Інші державні регулятори: ДАБІ Рівненська обл.

Скарга на: Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від підприємства, що займається виробництвом м’яких меблів. Компанія планувала провести реконструкцію виробничих приміщень під цех з виробництва поролону. Проте підприємство не могло отримати в ДАБІ дозвіл на будівництво. Скаржник чотири рази звертався до ДАБІ, виправляв недоліки в документах, однак отримував відмову. Остання заява до контролюючого органу знаходилася на розгляді понад 20 днів. Не отримавши відповіді від ДАБІ, компанія просила РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Рада, вивчивши матеріали справи, визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДАБІ забезпечити повний, всебічний, неупереджений розгляд заяви скаржника та видати підприємству дозвіл на будівництво. У листі до ДАБІ РБО звернула увагу на положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, відповідно до якої Україна зобов’язується дотримуватися принципу належного урядування. Згідно з цим принципом, державні органи повинні діяти вчасно та в належний та якомога більш послідовний спосіб. Серед іншого, Рада наголосила на необхідності ДАБІ дотримуватися строків розгляду заяви підприємства на отримання дозволу на будівництво, що має не перевищувати десяти робочих днів.

Результат: ДАБІ дослухалася до рекомендацій Ради та видала компанії дозвіл на будівництво. Підприємство подякувало команді РБО за підтримку:  «Висловлюємо вдячність за оперативність на професіоналізм у відстоюванні інтересів нашої компанії». Справу закрито.

Наступний кейс: З 12 спроби: врахували таблиці даних