Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція (ДПІ) Дніпропетровської області
Суть скарги: 16 червня до Ради бізнес-омбудсмена звернувся скаржник із інформацією щодо можливого перевищення повноважень посадовими особами Державної податкової інспекції (ДПІ) у Дніпропетровській області. За словами скаржника, платникам податку пропонувалося використовувати неофіційний сайт для завантаження договору про визнання електронних документів, який містив «розширені» умови для одностороннього розірвання договору з боку податкової інспекції.
На думку скаржника, «розширені» умови для одностороннього розірвання договору використовувались керівниками обласної ДПІ для чинення тиску на платників податку та здійснення корупційних схем. Згідно з законодавством, має використовуватися офіційний сайт ДФС www.sfs.gov.ua для завантаження типового варіанта договору про визнання електронних документів.
Вжиті заходи: Рада бізнес-омбудсмена зв’язалася з Державною податковою інспекцією з проханням прибрати неофіційний веб-сайт. Крім того, дослідник Ради направив звернення до Державної фіскальної служби України (ДФС) із проханням провести перевірку зазначеної податкової інспекції.
Результат: ДФС перевірила веб-ресурси, що використовуються податковими інспекціями на обласному рівні. Неофіційний сайт Дніпропетровської області було закрито. Також 4 серпня Рада отримала офіційну відповідь від Голови ДФС Романа Насірова з позицією Державної фіскальної служби щодо подібного зловживання. У своєму листі ДФС попереджає, що у разі виявлення неофіційних сайтів або сторінок контролюючих органів у мережі інтернет та розміщення на них нетипового варіанта договору про визнання електронних документів керівники таких ДПІ будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.